Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Lasowice mają nową Radę Dzielnicy

Drukuj stronę
Drukuj

W wyniku tajnego głosowania, w którym wzięło udział 58 mieszkańców Lasowic, na kadencję 2019 – 2023 przewodniczącą Rady Dzielnicy po raz kolejny została Beata Piegza. Spośród 16 zgłoszonych kandydatów, do Rady Dzielnicy  zostali wybrani: Przemysław Bełdycki, Stanisław Beśka, Andrzej Brol, Tomasz Czornik, Zbigniew Kotala, Beata Olejnik, Jerzy Pakos, Witold Pauly, Monika Piaskowska, Grzegorz Piełka, Maciej Sklorz, Monika Sottopietra – Kowal, Danuta Szala, Adam Zając.

W czasie liczenia głosów, tradycyjnie już, pojawiła się okazja na zadawanie pytań władzom miasta. Remonty i bezpieczeństwo na drogach, wywóz śmieci, parkingi dla odwiedzających nasze miasto turystów, to tylko niektóre z poruszanych tematów.
– Za kilka miesięcy, na ulicy Nowaka (gdzie trwają już prace przygotowawcze), będzie zmieniona organizacja ruchu i z Gliwickiej autokary będą podjeżdżały na Legionów, tam będą miejsca w których autokar będzie mógł się zatrzymać i wysadzić pasażerów. Sam autobus przejedzie na inny parking – tak jak dzieje się to w Wiedniu czy innych dużych turystycznych miastach – mówił zastępca Burmistrza Miasta, Piotr Skrabaczewski.
Kolejne spotkania Rad Dzielnic:
➡️Rybna – 30 maja 2019 r., godz. 17:00 /czwartek/, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 4, ul. Powstańców Warszawskich 42
➡️Repty Śląskie – 31 maja 2019 r., godz. 17:00 /piątek/, Świetlica Miejska Nr 1, ul. Wincentego Witosa 61
➡️Pniowiec – 5 czerwca 2019 r., godz. 17:00 /środa/, Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Jagodowa 27

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.