Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Fotowoltaika – rozstrzygnięcie znów przesunięte

Drukuj stronę
Drukuj

„Z uwagi na oczekiwanie na odpowiedź Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów w zakresie możliwości zwiększenia alokacji w przedmiotowym naborze, termin rozstrzygnięcia konkursu zmienił się z marca 2019 r. na kwiecień 2019 r.” – to kolejna już informacja, jaką otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego odnośnie konkursu z poddziałania 4.1.3. Odnawialne źródła energii zostało ponownie przesunięte – tym razem na kwiecień 2019 r.

Osoby, które złożyły wiosną ubiegłego roku w Urzędzie Miejskim wnioski do projektu, w ramach którego otrzymać można unijną dotację do montażu kotłów na pelet, ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła, muszą więc nadal czekać na konkretne informacje z Katowic. 

Jeśli uda się pozyskać środki Unii Europejskiej miasto będzie miało do rozdysponowania około 20 mln zł na montaż wyżej wymienionych odnawialnych źródeł energii. Jeśli chodzi o gminę Tarnowskie Góry – na liście podstawowej znajduje się ponad 700 wniosków na około 1000 instalacji (niektóre przewidują instalację kilku urządzeń w jednym domu).

Link do komunikatu Urzędu Marszałkowskiego: https://rpo.slaskie.pl/czytaj/zmiana_terminu_rozstrzygniecia_4_1_3_23032019

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.