Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Państwo – Naród – Kościół

Drukuj stronę
Drukuj

Jak można utracić niepodległość – tak można utracić dziedzictwo kulturowe i duchowe, przed tym trzeba się bronić – mówił dziś (27.10) podczas XVII Sympozjum Tarnogórskiego ks. bp prof. Jan Kopiec. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Państwo – naród – kościół”.

Podczas spotkania mówiono m.in. o roli Jana Pawła II dla umocnienia niepodległej Polski oraz o katolickiej filozofii społecznej. Wykłady poza księdzem biskupem wygłosili: ks. dr Paweł Tarasiewicz, ks. prof. Jan Sachoń oraz prof. Grzegorz Kucharczyk. 

– Więź w rodzinie jest wzorem dla życia społecznego ponieważ charakteryzuje się trwałością i stałością. Rodzina wychowuje do życia w narodzie, a naród wychowuje przez kulturę. Mamy trzy polskie rzeczy: wolność połączoną z emocjami, tolerancję i otwartość na inne kultury – chętnie uczymy się od nich. Spór o naród może więc toczyć się na wielu płaszczyznach – mówił ks. dr Paweł Tarasiewicz. 

Drugą część sympozjum zaplanowano na poniedziałek o godz. 16.30 w Tarnogórskim Centrum Kultury. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.