Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Last Notes – utwory ostatnie: Brahms i Szostakowicz w Rybnej

Drukuj stronę
Drukuj

Śląskie Towarzystwo Muzyczne i Pałac w Rybnej w niedzielę, 30 września o godz. 18.00, w przededniu „Międzynarodowego Dnia Muzyki” zapraszają na kolejny koncert z cyklu „Last Notes – utwory ostatnie”. Tym razem to okazja do wysłuchania dojrzałego Brahmsa i Szostakowicza.

Przed nami utwory osnute częściowo wokół tematyki księżyca, albowiem najsłynniejszym nawiązaniem – cytatem programu, który będzie prezentowany jest beethovenowska „Sonata księżycowa”. W programie znajdą się sonaty altówkowe –  Johannesa Brahmsa – Sonata f-moll op.120 nr 1 oraz Dymitra Szostakowicza – Sonata op.147. Wystąpią: wybitny pianista – kameralista Marcin Sikorski, laureat „Fryderyka” („Fenomenalny muzyk”, „Jego interpretacje są żywiołowe, soczyste” ) i altowiolistka Aleksandra Batog (członkini kwartetu Akademos, Lorien Trio, wiceprezes Śląskiego Towarzystwa Muzycznego)

Pałac w Rybnej ul.Powstańców Warszawskich 90, bilety w cenie 10 zł do nabycia w recepcji pałacu przed koncertem.

 

Organizator: Śląskie Towarzystwo Muzyczne

Współorganizacja: Pałac w Rybnej

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Tarnowskie Góry oraz Województwa Śląskiego

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.