Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Drukuj stronę
Drukuj

W najbliższą sobotę od 12.00 do 22.00 Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na wycieczkę w czasy pradawnych Słowian na tarnogórskiej ziemi.

Poznamy życie codzienne, zwyczaje, ubiory oraz rzemiosło takich plemion, jak Golęszyce, Opolanie i przede wszystkim Ślężanie. Wszak od nich najprawdopodobniej pochodzi nazwa naszego regionu. Zobaczymy legendarnych wojów tych plemion, którzy zaprezentują uzbrojenie, szyki bojowe oraz specjalne pokazy bitewne.

Będzie można popróbować swoich sił w grach i zabawach plebejskich dla dzieci i dorosłych (z nagrodami). Można będzie odwiedzić stragany dawnych rzemieślników: kowala i garncarza. Zobaczymy też, jak wybijano monety w dawnej mennicy.

Nie zabraknie też solidnej porcji wiedzy podanej w strawny sposób. A to dzięki wodzirejowi prowadzącemu imprezę, który przedstawi historię plemion słowiańskich.

Wielkim zwieńczeniem wyprawy na teren dzisiejszych Tarnowskich Gór w czasach Słowian będą koncert, wspólna zabawa i taniec w towarzystwie zespołu Roderyk prezentującego skoczną muzykę folkową w słowiańskim klimacie.

A wszystko to na terenie wokół budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury przy ul. Jana III Sobieskiego 7.

Wstęp wolny.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.