Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Koncert w hołdzie Elżbiecie Chojnackiej

Drukuj stronę
Drukuj

Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej oraz Pałac w Rybnej zapraszają na kolejne koncerty z cyklu W hołdzie Elżbiecie Chojnackiej.
Najbliższy koncert odbędzie się 8.07 (niedziela), o godzinie 18.00 i zatytułowany jest: Klawesyn współczesny wśród śpiewu, metalu, afrykańskich mlasków i innych niesamowitości.
Wykonawczynią koncertu będzie Małgorzata Klajn – klawesyn, znakomita klawesynistka młodego pokolenia, laureatka wielu konkursów klawesynowych.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry i Pałacu w Rybnej.

Realizacją dźwięku zajmie się Krzysztof Sztekmiler, koncert poprowadzi Piotr Oczkowski.

Następny koncert cyklu (12.07 (czwartek), godz. 18.00) zatytułowany: Dźwięki unoszą się w wieczornym powietrzu wykona Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – zarówno na klawesynie, jak i fortepianie. Będzie to koncert prezentujący różne techniki kompozytorskie odzwierciedlające wrażliwość, wyobraźnię i intelekt człowieka XX i XXI wieku. Wykonane zostaną m.in. utwory dla klawesynisty, który mówi, jak również dla klawesynisty, który nie mówi i nie gra (sic!)

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry i Pałacu w Rybnej.

Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: tel. 32 284 18 37.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.