Studenci UŚ badali tarnogórskie drzewa – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Studenci UŚ badali tarnogórskie drzewa

Drukuj stronę
Drukuj

W środę 30 maja studenci Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego wraz z wykładowcą dr Moniką Jędrzejczyk-Korycińską oraz mgr inż. arch. krajobrazu Iwoną Kublik – ekspertem i trenerem z zakresu dendrologii, realizowali terenową część kursu “Diagnostyka stanu drzew” w ramach projektu „NEW. Zwiększenie konkurencyjności studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego na rynku pracy przez rozwój ich kompetencji zawodowych”. W trakcie wizyty w Tarnowskich Górach, studenci pod czujnym okiem ekspertów dokonali oceny stanu zdrowotnego drzew na Placu TPD przy ul. Sobieskiego oraz w zabytkowym Parku w Reptach. Wizyta studentów i ekspertów była wynikiem realizacji porozumienia jakie zostało zawarte w czerwcu 2017 roku pomiędzy Uniwersytetem i Gminą.

W ramach współpracy uczelni z Gminą Tarnowskie Góry i Miastem Jaworzno realizowany jest również Projekt pn.”Dobre praktyki dla wzmacniania bioróżnorodności i aktywnej ochrony muraw galmanowych rejonu śląsko-krakowskiego – BioGalmany”, który jest dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach osi priorytetowej II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie: 2.4 Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, 2.4.1 Działania o charakterze dobrych praktyk, związane z ochroną zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.