Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Budżet Partycypacyjny 2019 – konsultacje do proponowanych zmian

Drukuj stronę
Drukuj

Konsultacje projektu uchwały dotyczącego Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok potrwają do 9 czerwca. W powyższej kwestii wypowiedzieć się mieszkańcy oraz – osobno – organizacje pozarządowe.

Konsultacje projektu uchwały dotyczącego Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok potrwają do 9 czerwca. W powyższej kwestii wypowiedzieć się mieszkańcy oraz – osobno – organizacje pozarządowe.

Dokumenty konsultacyjne dla osób prywatnych: tutaj.

Dokumenty konsultacyjne dla organizacji pozarządowych: tutaj.

Ankieta konsultacyjna w załączniku poniżej.

Co wynika ze zaproponowanych zmian?

Pula środków w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok ma wynieść 750 000 zł. Zgodnie ze zmianami pieniądze zostaną podzielone na trzy równe części po 250 000 zł. Zaproponowane zadania zostaną przyporządkowane ze względu na lokalizację do jednej z jedenastu dzielnic miasta – chodzi o to, aby jedna dzielnica nie “wygrała” wszystkich trzech projektów, a szanse na realizację (po wybrabnu przez mieszkańców) miały także inne części miasta.

Orientacyjne koszty danego zadania nie mogą przekroczyć 250 000 zł (zadania przekraczające powyższą kwotę zostaną odrzucone).

Zgłaszanie propozycji możliwe będzie podobnie jak w latach ubiegłych wyłącznie przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.tarnowskiegory.pl.

Propozycje zgłaszać mogą osoby pełnoletnie, zameldowane w Tarnowskich Górach, z podaniem imienia, nazwiska i numeru PESEL. Zgłoszania projektu będzie dokonać jedna – a nie jak dotychczas – 15 osób (tyle podpisów było wymagane do tej pory).

Głosowanie również możliwe będzie przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.tarnowskiegory.pl – głosować mogą tylko osoby pełnoletnie i zameldowane w Tarnowskich Górach. Każdy może oddać tylko jeden głos.

HARMONOGRAM:

3 września – 7 września – składanie wniosków

10 września – 12 września – prace komisji

13 września – publikacja listy wniosków

14 września – 21 września – czas wniesienia odwołania

24 września – 28 września – czas na rozstrzygnięcie odwołania

28 września – 5 października – głosowanie

Do 10 października – ogłoszenie wyników głosowania

Dla niemających możliwości skorzystania z internetu w innym miejscu w czasie głosowania uruchomione zostaną w Urzędzie Miejskim dwa punkty do głosowania w Ratuszu (Rynek 4) oraz w Urzędzie Miejskim przy Sienkiewicza 2.

Konsultacje projektu uchwały dotyczącego Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok potrwają od 1 do 9 czerwca. W powyższej kwestii wypowiedzieć się mieszkańcy oraz osobno – organizacje pozarządowe.

Osoby prywatne mogą wysłać wypełnione ankiety na adres mailowy sekretariat@tarnowskiegory.pl do 9.06. 2018 r.

W odniesieniu do organizacji pozarządowych: uwagi i opinie dotyczące muszą być przedstawione przez przedstawiciela Podmiotu prowadzącego działalność pożytku publicznego pisemnie (w dowolnej formie) poprzez złożenie w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego ul. Rynek 4 (Ratusz) w terminie do dnia 9.06.2018 r.

Stanowisko podmiotu musi zawierać:

a) nazwę organizacji,

b) dane osób zgłaszających,

c) odniesienie do konsultowanego dokumentu,

d) uzasadnienie.

Wersja papierowa dokumentów – wraz z ankietą – dostępna jest w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, w budynku Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach przy ul. Rynek 4, (pok. Nr 13).

Dokumenty konsultacyjne dla osób prywatnych: tutaj.

Dokumenty konsultacyjne dla organizacji pozarządowych: tutaj.

Ankieta konsultacyjna w załączniku poniżej.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.