Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Wernisaż wystawy: Punkt Młodej Sztuki

Drukuj stronę
Drukuj
Start wydarzenia: godz. 17:00
Darmowe

Punkt Młodej Sztuki – to nasz stały i ważny punkt programu! Od wielu lat prowadzimy szereg projektów plastycznych w dwóch wyjątkowych pracowniach: Punkt Sztuki i Pracownia Ceramiki i Małej Rzeźby. To miejsca pełne pasji, kreatywności, artystycznych wyzwań zakończonych sporą dawką satysfakcji. Uczestnicy zajęć nabierają doświadczeń, umiejętności, nie boją się artystycznych eksperymentów, a efektem są realizacje na bardzo wysokim poziomie.

Punkt Młodej Sztuki to wystawa początkujących artystów, uczestników grup:

  • Kraina Wyobraźni – najmłodsza grupa plastyczna. Tutaj uczestnicy dosłownie bawią się sztuką! Poznają słynnych artystów i inspirując się ich dziełami tworzą swoje własne cudeńka.
  • Szkicownik – to poważny kurs klasycznego rysunku, w nieco mniej poważnej atmosferze pełnej artystycznych pasji, życzliwego towarzystwa. Tutaj uczestnicy budują swoje fundamenty do dalszych wyzwań w świecie sztuki.
  • Pracownia ceramiki i małej rzeźby – zajęcia rzeźbiarskie z gliny dla osób w każdym wieku, bo mamy wiele grup i każdy odnajdzie coś dla siebie. Praca z gliną uspokaja, uczy cierpliwości i bardzo rozwija artystycznie.
  • Spotkania graficzne – to oryginalne wyzwanie łączące różne dziedziny sztuki: rysunek (projekt grafiki) + rzeźba (tworzenie matrycy) + malarstwo (barwienie odbitki)… Wiele działań, ale tym bardziej unikatowy efekt końcowy.

Zapraszamy na wystawę naszych wyjątkowych twórców, gdzie zostaną wyeksponowane prace około 100 uczestników!

Koordynator: Marta Burian
Gdzie: Galeria Przytyk, TCK w Centrum

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.