Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Wernisaż wystawy Michała Rejnera „CZTERY ŚCIANY”

Drukuj stronę
Drukuj
Start wydarzenia: 19.00
Darmowe

Na wydarzenie zaprasza Tarnogórskie Centrum Kultury – Galeria Przytyk

Michał Rejner jest twórcą, którego spontaniczny i ekspresyjny przekaz niesie równocześnie pogłębioną analizę rzeczywistości. Coś, co na ogół wydaje się zwyczajne, jest pretekstem do społecznego komentarza. Zastosowanie różnorodnych technik i rozwiązań formalnych pozwala osiągnąć zaskakujące efekty. Na wystawie będą prezentowane instalacje, których motywem przewodnim jest uzyskanie efektu niejednoznaczności.

Przedmioty codziennego użytku są punktem wyjścia do powstania konceptualnych rzeźb. Dzięki odarciu ich ze swojej pierwotnej funkcji, otrzymują zupełnie nowe znaczenie. Czasem w jego przekazie pojawia się i krytyka i ironia, jednak zawsze najważniejsza  jest refleksja nad trudami współczesnego świata, nad wykluczeniem, nietolerancją i samotnością. Wszystko to, co niewidoczne dla większości, tu przywołane, zyskuje na ważności.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.