Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Prelekcja kucharza Akira Sushi & Ramen + projekcja filmu „Ramen. Smak wspomnień” + degustacja / Bunka Festiwal 2023

Drukuj stronę
Drukuj
Start wydarzenia: godz. 18:00

Polacy mają rosół a Japończycy… Ramen! Skąd pochodzi i jak powstał? Jak przygotowuje się buliony i ile trwa ich gotowanie? Ile jest rodzajów ramenu? Jak ważny w tym daniu jest makaron? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie podczas wydarzenia dedykowanego kultowemu daniu – ramenowi! W ramach Bunka Festiwal 2023 zapraszamy do Miejskiego Kina Olbrzym na pokaz wyśmienitego filmu „Ramen. Smak wspomnień”, który poprzedzi prelekcja przedstawiciela restauracji Akira Sushi & Ramen. Po projekcji na widzów czekać będzie degustacja różnych wariantów ramenu przygotowanych, rzecz jasna, w Akira Sushi & Ramen Tarnowskie Góry.

Opis filmu:

Masato, pochodzący z Japonii szef kuchni specjalizujący się w ramenie, od zawsze marzył o wyjeździe do Singapuru, aby przypomnieć sobie smaki potraw z dzieciństwa, które gotowała jego matka. Kulinarna podróż pozwala mu też odkryć głęboko ukryte rodzinne tajemnice. Czy mężczyzna będzie w stanie rozliczyć się ze wspomnieniami z przeszłości?

2018 | Singapur, Japonia, Francja | reż. E. Khoo | czas trwania – 89 min. | dramat | 12+ | NAPISY

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.