Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Koncerty Organowe w Konwikcie – Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa

Drukuj stronę
Drukuj
Start wydarzenia: godz. 19:00
Darmowe

Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa organistka, pedagog, organolog, konserwator – zabytkoznawca.

Studiowała organy pod kierunkiem prof. Magdaleny Czajki i prof. Juliana Gembalskiego oraz konserwatorstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest laureatką konkursów organowych (Wrocław 1996, Rumia 1999). Brała udział w wielu kursach i festiwalach muzyki organowej w Polsce i za granicą. Dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury w dziedzinie ochrony dóbr kultury (2003 i 2004).

W swoim dorobku ma nagrania historycznych instrumentów i liczne publikacje z zakresu badań i ochrony zabytkowych organów.

Jest dyrektorem i wykładowcą Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach, a także członkiem Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej w Siedlcach, gdzie zajmuje się zabytkowym instrumentarium organowym. Jest również profesorem w Katedrze Organów i Klawesynu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi wykłady z organoznawstwa i literatury organowej.

Od 2017 roku pełni funkcję rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie zabytkowych i współczesnych instrumentów organowych.

Działając w Stowarzyszeniu PRO MUSICA ORGANA popularyzuje organy i muzykę organową oraz prowadzi autorskie programy „Piszczałki dostępne!” oraz „Co w organach piszczy?” prezentujące dziecięcej publiczności konstrukcję i brzmienie organów piszczałkowych.

 

Więcej o koncertach: www.koncertywkonwikcie.tarnowskiegory.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.