Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kierunek Muzyka: Wideoklipy (odc. 6)/ Online

Drukuj stronę
Drukuj
Start wydarzenia: 19.00
Darmowe
Największe wytwórnie i artyści przyzwyczaili nas do regularnego wydawania kolejnych dzieł nie tylko w formie muzycznej, ale też w formie mini-filmów, o powszechnie przyjętej nazwie „wideoklipy”. Takie produkcje stały się nieodłącznym już elementem ukazujących się singli, promujących najnowsze wydawnictwa muzyczne – utworów poniekąd będących wizytówką nadchodzących albumów. Pojawia się tutaj pytanie czy wideoklip jest tylko dodatkowym walorem promocyjnym czy stanowi wzmocnienie przekazu artysty poprzez dodanie wizji ? Wszystko zaczyna i kończy się na samym twórcy, od którego decyzji zależy charakter i przeznaczenie takiej produkcji.
Teledyski można podzielić na przeróżne kategorie, od drogich, wielkoformatowych produkcji, a kończąc na niskobudżetowych mikrodziełach z istotnym dla artysty przekazem treści. Wielu twórców udowodniło, że sukces wideoklipu nie zależy od ilości efektów specjalnych, obsady czy potencjału finansowego. Przykładem może być zespół OK Go, który za numer „Here It Goes Again” otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Short Form Music Video.
W niezwykle barwny świat wideoklipów wprowadzą Was Bolesław Kowalski i Rafał Tomulka podczas kolejnego spotkania „kierunku MUZYKA” 13 stycznia 2021 r. o godzinie 19:00 na platformie YouTube Tarnogórskiego Centrum Kultury.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.