Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Finał projektu „Just do it” – premierowy pokaz filmu

Drukuj stronę
Drukuj
Start wydarzenia: 18.00
Darmowe

W zależności od sytuacji online lub stacjonarnie.

„Just do it” to cykl warsztatów z młodzieżą, na podstawie których, powstają etiudy filmowe skupiające się wokół dziecięcego strachu.

Projekt powstaje w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Specyfiką projektu jest kompleksowa praca nad tworzeniem swojego pierwszego obrazu filmowego od podstaw: idei, tekstu, kreacji bohatera i pracy z kamerą.

Latem spotykaliśmy się z grupą dzieci i młodzieży z Tarnowskich Gór na warsztatach, a w październiku z operator Małgorzatą Stasiewicz nagrywaliśmy już zdjęcia do filmu. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej udało nam się wejść z kamerą do Kopalni Zabytkowej oraz Sztolni. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Tarnogórskim Centrum Kultury. W grudniu w Miejskim Kinie Olbrzym w TCK planujemy pokaz filmu o roboczej nazwie: „TG Story”. Następnie film zostanie zgłoszony na najważniejsze polskie i zagraniczne festiwale filmów krótkometrażowych.

Projekt z dość skromnego działania przerodził się w całkiem spore przedsięwzięcie.

Postprodukcją obrazu zajmuję się ATM System. Na planie gościła również ekipa Dzień Dobry TVN.

Za całość projektu odpowiada Piotr Trojan aktor, reżyser, tarnogórzanin.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.