Wydarzenie to kulminacyjny punkt projektu społecznego „Poznaj TG”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Siedmioosobowy zespół uczniów ze „Staszica” od miesięcy prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności – przeprowadzili już prelekcje historyczne dla ponad 400 osób oraz promują dzielnice miasta w mediach społecznościowych. Teraz zapraszają mieszkańców do wspólnej rywalizacji na świeżym powietrzu.
Gra „Odkryj Tarnowskie Góry” odchodzi od tradycyjnych formularzy papierowych. Uczestnicy będą korzystać z aplikacji mobilnej Actionbound opartej na systemie GPS. Drużyny dwuosobowe będą przemieszczać się między wyznaczonymi punktami na mapie miasta. Po dotarciu do celu, aplikacja wyświetli zadania lub pytania dotyczące historii i kultury Tarnowskich Gór.
Kluczem do sukcesu będzie nie tylko wiedza, ale i sprawność – za poprawne odpowiedzi przyznawane są punkty, jednak przekroczenie wyznaczonego limitu czasu skutkuje ich utratą. Na najlepsze trzy zespoły czekają atrakcyjne nagrody.
Udział w grze jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla osób w każdym wieku, jedynym warunkiem jest start w dwuosobowym zespole.
Informacje organizacyjne:
-
Data: 11 kwietnia 2026 r.
-
Start: godz. 10:00, Rynek w Tarnowskich Górach.
-
Wstęp: Wolny
-
Wymagania: Zespół dwuosobowy, smartfon z aplikacją Actionbound.
Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: [LINK DO FORMULARZA]. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc dla drużyn jest ograniczona.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic naszego miasta!