Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

UNESCO na kole

Drukuj stronę
Drukuj

3, 2, 1… i ruszyli!W niedzielny poranek ponad 80 rowerzystów wyruszyło w podróż na jednośladach, wypełnioną lekcjami historii. Wszystko to za sprawą Rajdu Rowerowego Szlakiem UNESCO.

Grupa rowerzystów wyruszyła prosto z tarnogórskiego rynku, odwiedzając Zabytkową Kopalnię Srebra, Hałdę Popłuczkową, Szyb Staszic, Rezerwat Segiet, Łąki Pogórnicze, Kamieniołom, Źródełko Młodości, Szyb Sylwester i kończąc na Wylocie Sztolni. Rajd zakończyliśmy z uśmiechami na twarzach ponownie na tarnogórskim Rynku. Na trasie o obiektach opowiadał Sławomir Ziemianek ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Dowiedzieliśmy się również, że niektórzy z Was biorą udział w wyzwaniu #TourDeTG, więc radość z przejechanych dodatkowych 20 km była ogromna!

Już teraz zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się 25 sierpnia – szlakiem Donnersmarcków, część druga!

Warto pamiętać, że obiekty UNESCO w naszym mieście to nie tylko Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga. Wpis obejmuje także inne pogórnicze miejsca, w tym często uczęszczany teren wypoczynkowy – Park Miejski oraz Hałdę Popłuczkową. Organizatorami rajdu byli Urząd Miasta, KTR Jutrzenka i PTTK. Do zobaczenia na trasie!

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.