Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Młody talent z Tarnowskich Gór na narciarskiej ścieżce sukcesu

Drukuj stronę
Drukuj

16-letni Maciej Strączek, tarnogórzanin, którego można rzec „urodził się z nartami”, to obiecujący talent w świecie narciarstwa alpejskiego. Od najmłodszych lat z pasją oddaje się tej dyscyplinie sportu, a jego zaangażowanie i determinacja przynoszą coraz większe sukcesy.

Maciej rywalizuje w zjeździe, slalomie i slalomie gigancie, jednak to właśnie w slalomie osiąga najlepsze wyniki. W latach 2023 i 2024 zakwalifikował się do Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, gdzie starują najlepsi zawodnicy z całej Polski, co stanowi ogromne wyróżnienie i świadectwo jego umiejętności. Obecnie, wraz z innymi młodymi zawodnikami, intensywnie przygotowuje się do sezonu 2024/2025.

Intensywne Przygotowania do Sezonu

Maciej po dwu tygodniowym zgrupowaniu w Norwegi, aktualnie bierze udział w testach motorycznych, pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej SMS Szczyrk i trenera Przemysława Szczerby, z którym współpracuje od dwóch lat. Treningi motoryczne/testy mają na celu ocenić i poprawić jego kondycję fizyczną. Od przyszłego poniedziałku przenosi się na Litwę, gdzie w hali narciarskiej będzie trenować slalom. To istotny element jego przygotowań, pozwalający na doskonalenie techniki i precyzji, niezbędnych w tej konkurencji.

Pasja i Wsparcie Rodziny

„Narciarstwo alpejskie sprawia mi wielką radość. Do tego rodzice nie przeszkadzali mi w rozwoju, a wręcz pchali do tego sportu” – mówi Maciej. Wsparcie rodziny odgrywa kluczową rolę w jego sportowej karierze, umożliwiając mu rozwijanie talentu i realizację marzeń.

Program „Polski Mistrz”

Maciej jest objęty programem rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego i snowboardu „Polski Mistrz”, firmowanego przez Polski Związek Narciarski. Program ten ma na celu wsparcie młodych, utalentowanych sportowców, dostarczając im niezbędnych zasobów i możliwości treningowych, by mogli osiągać międzynarodowe sukcesy.

Przyszłość Pełna Możliwości

Dzięki ciężkiej pracy, pasji i wsparciu rodziny oraz Polskiego Związku Narciarskiego, przyszłość Macieja Stączyka wygląda obiecująco. Młody tarnogórzanin ma przed sobą wiele wyzwań, ale również ogromny potencjał do osiągnięcia wielkich sukcesów na międzynarodowej arenie narciarstwa alpejskiego. Trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój i liczymy na kolejne sportowe triumfy!
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.