Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Wakacje z wojskiem

Drukuj stronę
Drukuj

W poniedziałek (10 czerwca 2024 r.) rozpoczęto realizację projektu MON „Wakacje z wojskiem”. W województwie śląskim te szkolenia rozpoczęły się w 5 Pułku Chemicznym oraz 18 batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej. Na szkolenie wcielono blisko 130 ochotników.

infografika

Dodatkowo w 6 batalionie powietrznodesantowym na 12-dniowe skrócone szkolenie podstawowe dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej wcielono ponad 60 absolwentów klas realizujących projekty edukacyjne MON. Ich szkolenie potrwa do 21 czerwca i zakończy je złożenie przysięgi wojskowej.

„Wakacje z wojskiem” to cykl 27-dniowych szkoleń, które będą realizowane w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym.

Zaplanowano w sumie trzy turnusy szkoleń. Pierwszy wystartował 10 czerwca i potrwa 27 dni. Można wybrać dowolne miejsce i termin.  Za szkolenie każdy uczestnik otrzyma do 6 tys. zł.

————

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.

W województwie śląskim zaplanowano jeszcze dwa turnusy – po 27 dni każdy:

15.07-10.08.2024 r.:
– 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach
– 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach
– 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej

19.08-14.09.2024 r.:
– 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach
– 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej
– 34 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię 800 180 110, lub po prostu zgłosić się do dobrowolnie wybranego wojskowego centrum rekrutacji.

Więcej informacji zawarto na stronie:

https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/articles/aktualnosci/wakacje-z-wojskiem/

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.