Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Śląskie Smaki smakują po tarnogórsku!

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnowskie Góry Smakują! To wiedzą u nas wszyscy, ale goście przekonali się niedawno w czasie festiwalu Śląskie Smaki na naszym Rynku. W czasie trzech konkursów kulinarnych tarnogórzanie zdobyli dwa pierwsze, oraz drugie i trzecie miejsca, ale to jeszcze nie koniec.

Laureaci, czyli Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku (najlepsze wśród amatorów), przedstawiciele Restauracja Tesoro Pizza&Pasta (najlepsi profesjonaliści), a także Ślonsko kuchara: – Kinga Bartyzel oraz Szwarne dziołchy – Julia Mielcarska i Maja Jonecko z Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach (druga i trzecie wśród przedstawicielek szkół) spotkali się dziś z Arkadiuszem Czechem – burmistrzem Tarnowskich Gór.
– Dziękuję, że Tarnowskie Góry, oprócz #UNESCO i innych zabytków, gościnności oraz wielkiej fantazji, mają też niesamowite umiejętności kulinarne – powiedział burmistrz wręczając dyplomy i rozmawiając z kucharkami i kucharzami o kolejnych, gwarkowskich pomysłach „smakowych”.
Jedną z idei okazało się wplecenie m.in. postaci Rudolfa von Carnalla w mapę gastronomiczną Tarnowskich Gór.
– Idea wydaje się rozwojowa – przyznali uczestnicy, których łączy nie tylko udział w festiwalu. Przedstawiciele Uniwersytetu mają przecież warsztaty w „gastronomiku”, jego absolwenci pracują w tarnogórskich restauracjach, kucharze uczą i oceniają natomiast uczniów w konkursach i na kursach.
– Tarnowskie Góry smakują nie tylko jabłonią i klasycznymi górnośląskimi specjałami – już nasza w tym głowa, żeby przekonali się o tym wszyscy wkoło – śmiali się kucharze.

Galeria

Śląskie Smaki smakują najlepiej w TG!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.