Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Trzecia odsłona MTB Bike Atelier Maraton w Kopalni Srebra!

Drukuj stronę
Drukuj

Jedna z najpopularniejszych serii MTB w Polsce wraca do Tarnowskich Gór wystartuje już 19 maja na czterech dystansach z Zabytkowej Kopalni Srebra!

Start przy Zabytkowej Kopalni Srebra

W tym sezonie po raz kolejny miasteczko wyścigu będzie zlokalizowane przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Tym samym uczestnicy wydarzenia będą mogli spędzić czas nie tylko aktywnie, ale również poznając wyjątkowe atrakcje turystyczne Tarnowskich Gór, które warto przypomnieć zalicza się do elitarnej grupy miast UNESCO. Pogórnicze zabytki miasta zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tegoroczne trasy z racji niewielkich przewyższeń na tarnogórskich terenach zostały nieco wydłużone w stosunku do poprzednich lat. Nie należy się jednak obawiać, każdy startujący na pewno sobie poradzi.


Rywalizację w Tarnowskich Górach zaplanowaliśmy na następujących trasach:

PRO – dla tych którzy trenują dużo – 70 km – 520 m przewyższenia

HOBBY – dla amatorów szukających wyzwań – 47 km – 295 m przewyższenia

MINI – coś dla początkujących fanów MTB – 21 km – 200 m przewyższenia

FAMILY – rywalizacja rodzinna dla najmłodszych na tej samej trasie co MINI, która odbywa się w towarzystwie opiekunów zawodników i posiada odrębną klasyfikację i kategorie wiekowe.

W miasteczku zawodów odbędą się również „wyścigi” dla dzieci KIDO – jest to rywalizacja najmłodszych pasjonatów kolarstwa. W najmłodszej kategorii 0-4 lat odbywa się ona na rowerkach biegowych. W tym roku wyścigom Kido towarzyszą również gry i zabawy z animatorami.

Jak zawsze warto pojawić się rodzinnie, zarówno biorąc udział w maratonie, jak i kibicując tym, którzy będą rywalizować na trasach wyścigu. W miejscu startu znajduje się kolejka szynowa dla dzieci, które dodatkowo w strefie KIDO będą mogły pomalować buzie i bawić się na rowerach w towarzystwie animatorów.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Ważne godziny
8.00 – otwarcie biura zawodów
10.30 – początek rywalizacji
11.30 – wyścigi KIDO

Parkingi

Do dyspozycji zawodników będą ogólnodostępne parkingi w rejonie kopalni, będzie również można parkować wzdłuż ulicy Małej.

Na terenie miasteczka maratonu będą dostępne m.in.:
– stoiska naszych partnerów,
– punkt gastronomiczny,
– punkt medyczny,
– myjki na rowery,
– serwis rowerowy.


 

Sezon Bike Atelier MTB Maratonu nabiera rozpędu

Przed nami druga runda jubileuszowego cyklu BAM 2024. Ze względu na specyfikę terenu zapowiada się szybka rywalizacja, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Pogoda zamówiona, liczymy że zrekompensuje wszystkim trudy rywalizacji podczas kwietniowej inauguracji BAM.

 

W tym sezonie zaplanowano 9 rund cyklu Bike Atelier MTB Maratonu:

21/04 | Czerwionka-Leszczyny

19/05 | Tarnowskie Góry

16/06 | Babice / Chrzanów / Trzebinia

30/06 | Jeleśnia – Puchar Polski w Maratonie MTB

14/07 | Bielsko-Biała – Puchar Polski w Maratonie MTB

18/08 | Psary

08/09 | Żarki

15/09 | Rzyki / Czarny Groń

28/09 | Dąbrowa Górnicza

MTB Bike Atelier Maraton 2023 za nami!

 

MTB Bike Atelier Maraton 2022 czyli wielkie rowerowe emocje

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.