Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Rada Seniorów II kadencji rozpoczęła pracę

Drukuj stronę
Drukuj

Rada Seniorów Miasta Tarnowskie Góry II kadencji zaczęła swoją pracę. Choć to Rada Seniorów, skład ma jak w drużynie piłkarskiej: reprezentacyjna jedenastka z kapitanem Adamem Tiszlerem na czele.

W reprezentacyjnej drużynie jest 3 panów i 8 pań. Kapitan to czynny lekarz, ordynator w tarnogórskim szpitalu. W drużynie są też aktywni członkowie Związku Chórów i Orkiestr, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów… Bo warunek kandydowania do Rady Seniorów był jasny: to osoba, która reprezentuje środowisko senioralne.

Przez najbliższe cztery lata członkowie Rady Seniorów będą opiniować ważne miejskie dokumenty, inicjować wydarzenia – jednym zdaniem: wpływać na życie najstarszych mieszkańców miasta i być ich głosem w ratuszu.

– Owocnej pracy przez cała kadencję – życzył nowym członkom tarnogórskiej Rady Seniorów burmistrz Arkadiusz Czech. Wcześniej, w ramach wykładu inauguracyjnego, przedstawił członkom RS zadania samorządu i opowiedział, jak je realizuje samorząd tarnogórski. Odpowiedział też na pytania członków RS.

Kto jest członkiem nowej Rady Seniorów?

Nowa 11-osobowa Rada Seniorów składa się z osób, które działają na rzecz seniorów i reprezentują środowisko senioralne. Wśród nich są (podajemy alfabetycznie):

 1. Hanna Bednarz (wiceprzewodnicząca),
 2. Maria Cypara,
 3. Tadeusz Gruszkowski,
 4. Alfons Jaroń,
 5. Cecylia Nowak,
 6. Irena Nowak,
 7. Danuta Plaza,
 8. Urszula Pyrek (sekretarz),
 9. Krystyna Smyła,
 10. Bogusława Sukiennik,
 11. Adam Tiszler (przewodniczący).

A po Radzie Seniorów…

Kończą się też prace nad powołaniem kolejnego organu doradczego tarnogórskiego samorządu: Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowskie Góry. Projekt statutu zaakceptował już zespół radnych miejskich.

Teraz tylko uchwała nowej Rady Miejskiej w sprawie powołania Młodzieżowej Rady oraz nadania statutu i… pora na kolejne wybory w Tarnowskich Górach 😊

Nowa Rada Seniorów wybrana

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.