Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Rowerem do pociągu? Zarezerwuj bilet!

Drukuj stronę
Drukuj

Na „kole” niy ino na „Górach”, ale i do „cuga”? Tak! 27 kwietnia rusza obowiązkowy system rezerwacji przewozu rowerów w pociągach Koleje Śląskie, dzięki czemu mieszkańcy Metropolii – w tym Tarnowskich Gór – wyruszą w trasę pociągiem po GZM z własnym rowerem.

Infografika: Kolej i rower. Przewieź rower pociągiem. Zarezerwuj bilet.
Dotychczas, mimo zakupu biletu dla siebie i roweru, pasażer nie miał pewności, czy znajdzie miejsce na rower. Zakup biletu rowerowego od 27 kwietnia tego roku będzie równoznaczny z rezerwacją miejsca dla roweru.
 W kolejowy bilet rowerowy warto zaopatrzyć się chwilę wcześniej, przed podróżą.
Przypominamy, że w tej chwili z powodu przebudowy torowiska od Chorzowa pociągi w Tarnowskich Górach odjeżdżają jedynie w kierunku lotniska w Pyrzowicach Katowice Airport i na północ w stronę Lublińca.
Warto dodać, że wszystkie Metrobilety obowiązują w pociągach Kolei Śląskich i POLREGIO na terenie Metropolii
Jeśli chcesz przewieźć rower w pociągach Kolei Śląskich, do Metrobiletu musisz dokupić bilet rowerowy
🚲 Przypominamy, że posiadający bilety: Dzienny, Metrobilet 24h, Metrobilet Miasto 30, Metrobilet 2 Miasta 30, Metrobilet Obszarowy 30, Metrobilet Sieć 30, Sieć 7, Miasto 90, 2 Miasta 90, Sieć 90 i Sieć 180 mogą korzystać z Metroroweru przez godzinę dziennie w okresie obowiązywania biletu.
Szczegółowe informacje pod adresem https://t.ly/jr92s
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.