Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Policzmy się! (żeby się liczyć…)

Drukuj stronę
Drukuj

Przybywa nam dróg rowerowych i przybywa nam rowerzystów(-ek). Widać to gołym okiem ale czy wiemy ile nas jest? Nie. A przecież lubimy wiedzieć takie rzeczy – skąd jeździmy i dokąd, bardziej do szkoły i do pracy czy weekendowo i rekreacyjnie? I czy w ogóle liczymy się w ruchu miejskim?

Do tej pory w Tarnowskich Górach nie były prowadzone pomiary ruchu rowerowego. W innych miastach regionu zresztą też nie… Należy więc przyjąć, że udział ten w mieście raczej nie odbiega od średniej krajowej, która waha się na poziomie 1,5 – 3%.

Po zakończeniu inwestycji „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry”, już w tym sezonie możemy spodziewać się znacznego wzrostu mobilności rowerowej, nie zmienia to jednak faktu, że bez systematycznych pomiarów, ciągle nie będziemy dysponowali wiarygodnymi danymi.

Dlatego wraz z rozpoczęciem wiosny zaczynamy liczenie rowerzystek i rowerzystów! Przejazdy rowerowe będą mierzone rotacyjne na trasach rowerowych w 10 punktach miasta. Dane będą gromadzone do jesieni. Po ich opracowaniu i analizie będą wykorzystane przy planowaniu kolejnych inwestycji rowerowych – dróg dla rowerów, parkingów, stacji „Metrorowerów”, punktów serwisowych itd. Badania będą kontynuowane w kolejnych latach a ich efekty będą oczywiście udostępniane mieszkańcom naszego miasta.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.