Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Daj się zauważyć! Konkurs literacki „Opowiadania tarnogórskie 2024”

Drukuj stronę
Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach serdecznie zapraszają wszystkich miłośników pióra i historii do udziału w konkursie literackim pt. „Opowiadania tarnogórskie 2024”.

Konkurs stanowi wyjątkową okazję dla mieszkańców województwa śląskiego, którzy pragną podzielić się swoimi opowieściami związanych z miastem Tarnowskie Góry. Od 27 marca do 13 września 2024 roku, zachęcamy do przesyłania swoich prac, które mogą być nadsyłane drogą pocztową.

Tematyka opowiadania konkursowego powinna bezpośrednio nawiązywać do życia, historii, czy też wyjątkowych wydarzeń związanych z Tarnowskimi Górami. Niech Wasze opowieści staną się mostem, łączącym przeszłość z teraźniejszością, a może nawet proroczym okiem spojrzą w przyszłość tego urokliwego miejsca.

Nie zabraknie również odpowiedniego uznania dla autorów najbardziej wyjątkowych i inspirujących opowiadań. Na zwycięzców czekają nie tylko nagrody pieniężne, ale także publikacja zwycięskiej pracy w lokalnej prasie oraz na stronie internetowej Biblioteki oraz Urzędu Miejskiego. Co może być bardziej budujące dla pisarza niż widok swojej opowieści zdobiącej strony druku, docierając do serc czytelników?

Przygotujcie się więc do podjęcia wyzwania, zagłębienia się w historię, tkwiącą w zaułkach Tarnowskich Gór, i wydobycia na światło dzienne tych ukrytych skarbów narracyjnych. Niech wasze opowieści rozbrzmiewają jak echa przeszłości, przynosząc czytelnikom zarówno radość jak i wzruszenie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki Publicznej oraz Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. Niech literacka przygoda rozpocznie się już teraz!

Regulamin konkursu „Opowiadania tarnogórskie 2024” – kliknij

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu „Opowiadania tarnogórskie 2024” – kliknij
Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu „Opowiadania tarnogórskie 2024” – kliknij
Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu „Opowiadania tarnogórskie 2024” – kliknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.