Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Koncerty Organowe w Konwikcie

Drukuj stronę
Drukuj

Już po raz czternasty w niedzielne wieczory, od maja do sierpnia, w pierwszą niedzielę miesiąca w tarnogórskim Konwikcie rozbrzmiewać będzie piękna muzyka organowa. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:00, a wstęp na nie jest darmowy.

Wierzę, że podobnie jak w latach poprzednich, z radością wsłuchacie się Państwo w piękno brzmienia organów tarnogórskiego Konwiktu, a muzyka przysporzy nam wszystkim wielu miłych wrażeń. Dziękujemy parafii Matki Bożej Królowej Pokoju za udostępnienie świątyni, a przede wszystkim oczywiście pięknie brzmiącego instrumentu. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w przygotowanych przez nas muzycznych spotkaniach – zaprasza Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech.

W pierwszym z cyklu koncertów, który odbędzie się 5 maja, będziemy mieli przyjemność gościć wybitnego organistę, Tomasza Thona.

Thon, absolwent renomowanych uczelni muzycznych w Pradze i Paryżu, jest znany z doskonałego wykonawstwa muzyki baroku oraz dzieł XX wieku. Jego bogate doświadczenie artystyczne obejmuje nagrania dzieł organowych takich kompozytorów jak Domenico Zipoli czy J. K. Smith. Na koncercie usłyszymy utwory m.in. Dietricha Buxtehudego, Bernardo Storace’a oraz Johanna Sebastiana Bacha.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 2 czerwca, podczas którego wystąpi Jan Mroczek, utalentowany absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Mroczek, laureat licznych konkursów organowych, doskonalił swoje umiejętności pod okiem wybitnych mistrzów, m.in. prof. Daniela Rotha. Jego repertuar obejmuje utwory różnych epok, a na koncercie w Konwikcie będzie można usłyszeć kompozycje m.in. Johanna Sebastiana Bacha oraz Friedricha Wilhelma Zachowa.

Następnie, 7 lipca, scena należeć będzie do Filipa Presseisena, laureata wielu prestiżowych konkursów organowych, takich jak Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu czy Międzynarodowy Konkurs Improwizacji w Schwäbisch Gmünd. Presseisen, obdarzony wyjątkowym talentem interpretacyjnym, zaprezentuje publiczności dzieła m.in. Johanna Sebastiana Bacha oraz Johanna Ulricha Steigledera.

Na zakończenie cyklu, 4 sierpnia, za klawiaturą organową pojawi się Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, znakomita organistka, pedagog i konserwator zabytkowych organów. Jej niezwykłe umiejętności artystyczne oraz wszechstronne kompetencje naukowe sprawiają, że jest cenioną postacią w świecie muzyki organowej. Na koncercie z pewnością zachwyci nas interpretacją utworów m.in. Juana Bautista Cabanillesa oraz Georga Böhma.

Koncerty w tarnogórskim Konwikcie to nie tylko okazja do delektowania się pięknem muzyki organowej, ale także spotkanie z wybitnymi artystami i ich niezwykłymi talentami. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych wyjątkowych muzycznych doświadczeniach, które z pewnością, na długo pozostaną w pamięci.

https://koncertywkonwikcie.tarnowskiegory.pl/

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.