Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Rodzinne weekendy w TCK

Drukuj stronę
Drukuj

Rodzinne weekendy w Tarnogórskim Centrum Kultury to propozycja dla wszystkich, którzy chcą z dziećmi wyjść z domu, spotkać się przy okazji z przyjaciółmi, porozmawiać, pobawić się i kształtować w najmłodszych nowe zainteresowania.

Wyzwanie LEGO®

Przez cały rok trwa niezapomniane Wyzwanie LEGO®! To nie tylko zajęcia kreatywne, ale prawdziwa podróż w krainę wyobraźni, gdzie marzenia stają się rzeczywistością za pomocą tysięcy kolorowych klocków.

Podczas warsztatów, mali i duzi konstruktorzy mają okazję zgłębić tajniki sztuki budowania, rozwijać swoje umiejętności projektowania oraz dzielić się pomysłami z innymi pasjonatami LEGO. Przestrzeń TCK staje się areną dla niekończących się pomysłów i inspiracji, gdzie każdy może dać upust swojej kreatywności. Nie ważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z klockami LEGO®, czy jesteś doświadczonym architektem – Wyzwanie LEGO w TCK jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze warsztaty są otwarte dla wszystkich grup wiekowych, a doświadczonych instruktorów zawsze gotowych podzielić się wskazówkami i pomóc w realizacji najbardziej skomplikowanych pomysłów.

Muzyczna Niedziela z Małymi Muzykantami

Zajęcia cieszące się coraz większą popularnością wśród najmłodszych tarnogórzan i ich rodziców. Muzyczne Niedziele z Małymi Muzykantami to godzinne (i rodzinne) przedpołudniowe zajęcia dla dzieci do 5 roku życia oraz ich rodziców, podczas których przy dźwiękach muzyki uczestnicy śpiewają, pląsają i odkrywają świat za pomocą wszystkich swoich zmysłów. Zapraszamy serdecznie na comiesięczną, muzyczną przygodę!

Niedzielny Poranek z Bajką

Niezapomniane przygody teatralne! Raz w miesiącu magiczna aura wypełnia przestrzenie w  Tarnogórskim Centrum Kultury, gdy na scenie pojawi się inny teatr, gotów rozświetlić dziecięce serca niezwykłymi spektaklami. To wyjątkowe spotkania, podczas których dzieci zanurzą się w świecie fantazji, śmiechu i niezwykłych przygód. Teatralny repertuar to prawdziwa uczta dla zmysłów najmłodszych – od kolorowych kostiumów po magiczne efekty sceniczne. Każdy spektakl co miesiąc to nowa okazja do odkrywania różnorodnych historii, od baśniowych opowieści po przygody bohaterów z dalekich krain.

Pracownia ceramiki i małej rzeźby

Pracownia ceramiki i małej rzeźby – jest miejscem spotkań zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych, podczas których mogą realizować się twórczo poprzez rzeźbienie i tworzenie unikatowych obiektów ceramicznych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają  różnorodne techniki ceramiczne, podstawy rzeźby, materiały i narzędzia potrzebne do pracy twórczej.  Czas spędzony w pracowni pozwala na wzbogacenie umiejętności nie tylko manualnych, ale i koncepcyjnych. Warto zwrócić uwagę, że praca z gliną ma charakter terapeutyczny, pozwala również na poszerzenie kontaktów interpersonalnych.

Spotkania Orientalnych Sztuk Walki

Absolutna nowość w repertuarze Tarnogórskiego Centrum Kultury! Zapraszamy na cotygodniowe Spotkania Orientalnych Sztuk Walki. Rozszerzamy ofertę Bunki o nową aktywność!

Jednym z ważnych aspektów tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni są sztuki walki. To nie tylko wysiłek fizyczny, to również nauka kultury osobistej, praca nad własnym umysłem. Uczą stylu życia, który opiera się na wartościach: szacunku, uprzejmości, lojalności, życzliwości, szczerości, mądrości i honoru. Kendo to japońska szermierka oparta na tradycjach dawnych samurajów. Jest głęboko zakorzeniona w japońskiej kulturze. W skrócie można zdefiniować ją jako: sztukę ciała, miecza i umysłu.

Pokewymiany

Cykliczna wymiana kartoników z wizerunkami japońskich stworków. Oprócz wcześniej wspomnianej możliwości wymiany uczestnicy dowiedzą się jak dbać o cenne karty, gdzie sprawdzać rzeczywistą wartość poszczególnych egzemplarzy a i dla graczy Pokemon Trading Card Game znajdzie się miejsce do gry. Jeśli zbierasz karty Pokemon to nie może Cię zabraknąć! Spotkania odbywają się raz w miesiącu w weekend. Wstęp wolny (darmowe wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK).

Kino dla maluchów

Projekt KINO DLA MALUCHÓW to cykl seansów w Miejskim Kinie Olbrzym adresowany do najmłodszych widzów. W ramach wydarzenia prezentujemy animacje dedykowane dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kinem. Filmy, które pokażemy nie będą za długie, aby nie zniechęcić maluchów, będą też dostosowane do ich możliwości percepcyjnych. Ponadto podczas seansów na sali widowiskowej będą włączone światła, żeby nasi mali widzowie czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Wszystkie najświeższe informacje, nowości i wydarzenia znajdziesz na stronie internetowej: www.tck.net.pl. Tam czeka na Ciebie pełne kalendarium, które pozwoli Ci planować udział w interesujących wydarzeniach przez cały rok. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.