Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Trasy Rowerowe: Ulica Wyszyńskiego się domyka

Drukuj stronę
Drukuj

Przed weekendem pracownicy budowlani zaczęli przygotowania do budowy ścieżki pieszo-rowerowej od Parku Miejskiego do Obwodnicy. Ten odcinek , wspólnie ze ścieżką biegnącą przez Park, połączy centrum ze Starymi Tarnowicami.

Przejście przez drogę umiejscowione będzie obok kościoła pw. św. Józefa, a nie przy skrzyżowaniu z ulicą Krótką. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zostanie wyciętych osiem drzew. Z pobocza usunięte będą tylko trzy najsłabsze, leżące w wąskim pasie egzemplarze. W zamian za nie, podobnie jak w innych przypadkach, w mieście nasadzonych zostanie dwa razy więcej.

Uwaga! Z powodu prac przystanek autobusowy przeniesiono przed skrzyżowanie z ul. Krótką, na ruch pieszy przeniesiono obecnie na drugą stronę ulicy. Za utrudnienia, które mogą potrwać około dwóch tygodni, przepraszamy.

Przypominamy, że trasy rowerowe wraz z centrum przesiadkowym powstają w ramach 30 km infrastruktury rowerowej, która obejmuje:

11,5 km dróg dla rowerów.
6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
1,5 km pasów dla rowerów.
9,0 km odcinków istniejących jezdni.
–  tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.

Przebieg tras został uzgodniony z mieszkańcami i środowiskami rowerzystów. Ich podstawowym założeniem jest ochrona klimatu i komunikacja między centrum a dzielnicami.

 

Galeria

Trasy rowerowe: Ulica Polna prawie gotowa!

 

Miasta Idei czyli jak przekonać tarnogórzan do rowerów

Trasy Rowerowe: asfaltowanie na Bytomskiej

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.