Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Trasy Rowerowe: ulica Nakielska będzie wkrótce gotowa

Drukuj stronę
Drukuj

Po kilku miesiącach prac ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach drogi od wiaduktu nad torami kolejowymi do Obwodnicy (po północnej stronie tylko na części bliższej Obwodnicy) są już praktycznie gotowe. Ich asfaltowanie musi jednak poczekać, bo w pierwszej kolejności nowa nawierzchnia pojawi się na ulicy.

Dziś zaczęło się na miejscu frezowanie starej nawierzchni. Najpierw stary asfalt zniknie z wiaduktu. Jutro prace przeniosą się w kierunku wschodnim. Nakładanie nowej warstwy asfaltu na drodze i ścieżkach powinno potrwać około dwóch tygodni. W trakcie frezowania ruch na fragmentach Nakielskiej odbywa się wahadłowo.

Za utrudnienia przepraszamy.

Po zakończeniu prac ścieżka pieszo-rowerowa na ul. Nakielskiej połączy centrum miasta z okolicami Lasowic i nową ścieżką na ul. Polnej w kierunku ulicy Rozpłochowskiej. W centrum połączy się z ścieżkami przy ul. Piłsudskiego i Bytomskiej, Sienkiewicza (prace na ukończeniu), Sobieskiego oraz zjazdem w kierunku centrum przesiadkowego.

Przypominamy, że trasy rowerowe wraz z centrum przesiadkowym powstają w ramach 30 km infrastruktury rowerowej, która obejmuje:

  • 11,5 km dróg dla rowerów.
  • 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
  • 1,5 km pasów dla rowerów.
  • 9,0 km odcinków istniejących jezdni.
  • Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości około 146 m.

Przebieg tras uzgodniliśmy z mieszkańcami i środowiskami rowerzystów. Ich podstawowym założeniem jest ochrona klimatu i komunikacja między centrum a dzielnicami.

Galeria

Trasy Rowerowe: Ulica Wyszyńskiego się domyka

Miasta Idei czyli jak przekonać tarnogórzan do rowerów

 

Trasy rowerowe: centrum przesiadkowe prawie gotowe

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.