Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Tarnogórski EkoTydzień z rodzinką Śląskich

Drukuj stronę
Drukuj

W ramach Projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” ruszyła kampania promocyjna, w ramach której będziecie mogli poznać rodzinę Śląskich. W pierwszej kolejności poznają ją przedszkolaki i uczniowie tarnogórskich szkół.

Rodzinę Śląskich tworzą: mama Anita, tata Michał, córka Julka, syn Antek oraz dziadek Krzysztof. Nie zapominamy też o Lufciku – papudze, którą uwielbiają wszyscy domownicy. Będziecie mogli śledzić ich perypetie, staniecie się świadkami ciekawych dyskusji, uczestnikami zabaw, a czasem nawet… mediatorami w kłótniach i sędziami w sporach. Wszystko to oczywiście wiąże się z powietrzem, bo Śląscy biorą je pod swoje skrzydła!

W Tarnowskich Górach od 20 do 24 listopada w ramach „Tarnogórskiego EkoTygodnia z rodzinką Śląskich” zorganizowany zostanie cykl spektakli ekologicznych dla dzieci i młodzieży. Dzieci zobaczą spektakl pt. „Drzewo życia”, który opowie o losach starej gazety Emilii, pieska Rysia, potworze Gałganie oraz mądrym Drzewie Życia.

Emilia i Rysiek postanawiają zawalczyć o otaczający ich świat i poszukać starego drzewa, które wie jak dbać o środowisko, jak segregować śmieci i zapobiegać smogowi oraz jak pozbyć się strasznego potwora Gałgana. Podczas spektaklu dzieci zobaczą, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i naszą planetę. Przybliżone im będą pojęcia takie jak recykling i segregacja odpadów. Przedstawione im będą konsekwencje zanieczyszczenia powietrza i wody oraz ich wpływ na życie ludzi, zwierząt i roślin.

Tarnogórska młodzież obejrzy spektakl pt. „EkoDetektywi: Zagadka Zanieczyszczonego Miasta”. Ten spektakl przygodowy zabierze widzów w fascynującą podróż przez środowiskowe wyzwania. Detektywi Albina i Albert stawią czoła tajemniczej zagadce zanieczyszczenia w ich mieście. Poprzez emocjonującą fabułę, widzowie będą mogli doświadczyć śledztwa, walki z zanieczyszczeniem i poszukiwania rozwiązań proekologicznych. Bohaterowie spotykają na swojej drodze mieszkańców miasta i od nich próbują zdobyć informacje i dowody, które pomogą im rozwiązać zagadkę. Dzięki spektaklowi młodzież zrozumie , jakie są skutki zanieczyszczeń, że każda osoba może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez proste codzienne wybory. Przedstawienie ukazuje, że współpraca i zaangażowanie społeczności są kluczowe dla skutecznej ochrony środowiska.

Spektakle odbędą się od 20 do 24 listopada w tarnogórskich przedszkolach i szkołach oraz w Tarnogórskim Centrum Kultury. Spektakle zobaczą dzieci z pięciu przedszkoli i pięciu szkół.


Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z funduszy zintegrowanego Projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowanego przy dofinansowaniu ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (LIFE20 IPE/PL/000007 – LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY).

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.