Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Strażnicy miejscy i operator monitoringu miejskiego pomogli ująć podpalacza

Drukuj stronę
Drukuj

Dzięki współpracy policjantów, strażników miejskich i operatora miejskiego monitoringu tarnogórscy wywiadowcy zatrzymali 33-latka, który podpalał kontenery na śmieci. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Tarnogórscy policjanci od kilkunastu dni zajmowali się sprawą podpaleń na tymczasowym targowisku przy ul. Cebuli. Od 15 października zniszczonych zostało 8 plastikowych kontenerów na odpady. Policjanci i strażacy nie mieli wątpliwości, że kosze nie zapaliły się same. W sprawę zaangażowali się także strażnicy miejscy oraz operator miejskiego monitoringu, który już niejednokrotnie skutecznie pomagał policjantom w namierzaniu sprawców różnych przestępstw.

Dokładne sprawdzenie nagrań pozwoliło namierzyć mężczyznę, który za każdym razem, gdy dochodziło do pożaru, znajdował się w pobliżu. 33-letni tarnogórzanin po przewiezieniu do komendy przyznał się do podpaleń, ale nie chciał opowiadać o motywach działania.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za to przestępstwo może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

(za KP Policji w Tarnowskich Górach)

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.