Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

To były wspaniałe Gwarki. Podziękowania Burmistrza

Drukuj stronę
Drukuj

Cztery dni wspaniałych koncertów, wystawy, pikniki rodzinne, konferencja naukowa SMZT, oprowadzanie po Muzeum, stragany, pokaz ogni sztucznych, wyjątkowy i niezwykle udany Pochód Gwarkowski… Miasto pełne ludzi – mieszkańców i gości – pełne życia i radości. Tak zapamiętamy Gwarki 2023. Przepiękna pogoda spadła nam z nieba, ale cała reszta to zasługa konkretnych ludzi.

I perfekcyjne przygotowanie Pochodu Gwarkowskiego, i komentowanie w czasie przejścia, i zapewnienie występów różnorodnych artystów, i zorganizowanie w najmniejszych szczegółach wydarzeń dodatkowych, i komentowanie w czasie Pochodu – tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Do tego dotarcie z informacją o Gwarkach do każdego mieszkańca, ale też do tych, którzy chętnie u nas i z nami spędzają czas.

Zasługą konkretnych ludzi było również to, co działo się na zapleczu.

  1. Przygotowanie Ratusza, który na czas Gwarków był nadal miejscem codziennej pracy: załatwiania spraw urzędowych. Z okazji Gwarków zmieniliśmy tylko wejście do budynku, cała reszta biegła swoim intensywnym trybem.
  2. Załatwianie formalności i przygotowanie miasta dla artystów, wystawców, właścicieli urządzeń, małej gastronomii, rowerzystów i przede wszystkim przygotowanie miejskiej przestrzeni na dobre spędzenie czasu dla mieszkańców i gości. A po Gwarkach uprzątnięcie miasta.
  3. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom święta.
  4. Przygotowanie i wsparcie osób z niepełnosprawnościami, które chciały obejrzeć Pochód Gwarkowski i posłuchać koncertów.
  5. Zapewnienie dobrego pobytu gościom z daleka.
  6. Zdobycie sponsorów, zawarcie i przestrzeganie umów, rozliczenia.
  7. Ustalenie dodatkowej komunikacji.
  8. Relacjonowanie gwarkowych wydarzeń.

Dziękuję całej Gwarkowskiej Drużynie: wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego, Tarnogórskiego Centrum Kultury, Muzeum, Pałacu w Rybnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, komentatorom, służbom mundurowym, medykom i ochronie. Przede wszystkim tym, którzy zaangażowali się w sprawy związane z Gwarkami. Ale też tym, którzy wzięli na siebie pracę koleżanek i kolegów zaangażowanych w Gwarki. Dziękuję rodzinom tych, którzy pracowali wtedy za trzech 😊

Dziękuję społecznikom ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej –  za odważne dzierżenie kluczy do miasta przez cztery dni 😊, współdziałanie w wielu kwestiach gwarkowskich oraz za pielęgnowanie tradycji.

Dziękuję też uczestnikom – to Wy tworzycie klimat i pokazujecie poprzez dobrą wspólną zabawę, że nasze miasto jest przyjazne, otwarte, pełne energii.

Dziękuję za wspaniałe Gwarki 2023!

Burmistrz Arkadiusz Czech

Gwarki 2023: tak się bawiły Tarnowskie Góry!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.