Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Trasy rowerowe: ulica Gliwicka w przebudowie

Drukuj stronę
Drukuj

W okolicy ul. Pyskowickiej, Wyszyńskiego czy Janasa mają już w wielu miejscach asfaltową nawierzchnię, podobnie będzie wkrótce na ul. Gliwickiej, gdzie na odcinku od cmentarza przy kościele św. Anny aż po cmentarz żydowski powstaje podobna ścieżka.

Początkowo poprowadzi ona prawą, zachodnią stroną przy murze kościelnym, potem przejdzie na wschodnią stronę jako trasa dwukierunkowa (projket poniżej) . Na miejscu trwa obecnie korytowanie, obudowywanie wjazdów na posesje i układanie podbudowy. W międzyczasie zaczęto już przekładanie na nowo części chodników. Ta ścieżka zakończy się na parkingu przez sklepem Lidl.
Przypominamy, że w ramach budowy sieci tras rowerowych oraz centrum przesiadkowego w mieście powstaje
– 11,5 km dróg dla rowerów.
6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
1,5 km pasów dla rowerów.
9,0 km odcinków istniejących jezdni.
Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.
Projekt „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania: 48 650 196,09 zł. Resztę do projektu o łącznej wartości ponad 57 mln zł dokłada gmina.

Galeria

Trasy rowerowe: tunel skończony z jednej strony

 

Trasy rowerowe – postępy przy Opolskiej

Radzionkowska będzie dla rowerów

 

Trasy Rowerowe – wszystkie umowy podpisane!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.