Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Sie Chce, czyli tancerki z UTW mają 10 lat!

Drukuj stronę
Drukuj

– Taniec jest trochę dzieło sztuki w rodzaju rzeźby – piękny, ale czasem ulotny. Życzę Wam, żebyście dalej tak „rzeźbiły” – powiedział tancerkom z zespołu „Sie Chce” obchodzącym wczoraj w Tarnogórskim Centrum Kultury dziesięciolecie działalności.

Złożona z członkiń Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku grupa trenuje pod okiem Marzeny Kobryń ze Studia Tańca MK i ma na koncie wiele medali, pucharów i innych sukcesów.
– Nich Wam się chce jeszcze i pięćdziesiąt, sto lat! – życzyła paniom Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski po zobaczeniu złożonego z najlepszych choreografii programu. Pani wcieliły się w nim m.in. w Jamesa Bonda i hip-hopowców. Najbardziej przypominały jednak siebie: były pełne pasji, zaangażowania i uśmiechu. I za to dziękowała im Marzen Kobryń.
– Janusz Korczak powiedział, że każde dziecko rodzi się ze skrzydłami – dobry nauczyciel pozwala się im rozwinąć – przyznała Stanisława Szymczyk, sekretarz UTW chwaląc znakomitą współpracę pań.
Wszystko z okazji dzisiejszego jubileuszu dostały od starosty, burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej prezenty, a z okazji zbliżającego się święta kobiet także kwiaty. Te ostatnie powędrowały jednak od burmistrza nie tylko do tancerek, ale do wszystkich zgromadzonych w TCK pań.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.