Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Kopalnia Srebra: dziś ćwiczą tu ratownicy

Drukuj stronę
Drukuj

Niedawno pracownicy i przewodnicy w Sztolni Czarnego Pstrąga i Zabytkowej Kopalni Srebra przeszli wspólne szkolenie z ratownikami z Harcerskiego Klubu Ratowniczy Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej . Dziś ratownicy doskonalą swoje umiejętności w podziemiach z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach pod honorowym patronatem Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

Ćwiczenia, którym przyglądają się przewodnicy, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik to kolejna okazja do wymiany doświadczeń oraz dopracowania schematów wspólnego działania. Pod ziemią – jak wiadomo – jest ciemno, wilgotno, a momentami bardzo nisko i wąsko.
Wcześniej przewodnicy ćwiczyli resuscytację krążeniowo- oddechową, układania rannych w pozycji bocznej, użycia AED (sprzęt na co dzień dostępny w budynku) oraz udzielenia pomocy przy zadławieniach.

Galeria

Więcej o szkoleniu przewodników tutaj.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.