Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Podcienia: prace do poprawy

Drukuj stronę
Drukuj

Czekaliśmy na zakończenie tych prac wszyscy. Podcienia w zabytkowych kamienicach przy tarnogórskim Rynku to miejsce ważne dla mieszkańców, miasta, gości… Dlatego widok murów zaledwie miesiąc po zakończeniu remontu bardzo nas zaniepokoił i zmusił – mimo że kamienice nie należą do miasta – do natychmiastowej reakcji.

Kamienice z podcieniami przy tarnogórskim Rynku należą do prywatnych właściciel. To prywatni właściciele wybrali i podpisali umowę z firmą, która podcienia odnowiła. W związku z tym, że kamienice są zabytkami, zgodę na remont dał konserwator zabytków. Służby konserwatorskie w grudniu odebrały prace bez uwag.

Urząd Miejski – za zgodą Rady Miejskiej – miał jednak w tym remoncie swój udział: przeznaczył na ten cel dotację. Dlatego, zaniepokojeni stanem podcieni (zdjęcie górne), wystąpimy do zarządcy o złożenie wyjaśnień i wezwiemy do przywrócenia należytego stanu podcieni (jak powinno być i jakiś czas było, pokazuje zdjęcie dolne).

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.