Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Nowy Radny Rady Miejskiej

Drukuj stronę
Drukuj

Marek Breguła zastąpił w tarnogórskiej Radzie Miejskiej Jarosława Ślepaczuka (Koalicja Obywatelska), którego mandat wygasł z początkiem tego roku (radny zrezygnował). Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej p. Breguła złożył ślubowanie.

Sala sesyjna Ratusza w Tarnowskich Górach. Przy długim stole nakrytym zielonym obrusem z tabletami i mikrofonami siedzą od lewej: nowy radny Marek Breguła i pozostałych kilkunastu radnych.

Marek Breguła znany jest ze swojej działalności społecznej: promuje ideę transplantacji, organizuje Tarnogórski Integracyjny Piknik Rowerowy Osób Niepełnosprawnych (jest też pomysłodawcą). Jako pierwszy w Polsce przeszedł udaną operację przeszczepu płuc i serca (przeprowadził ją prof. Marian Zembala w 2001 r.). Za swoje działania został uhonorowany m.in.

przez Burmistrza Tarnowskich Gór Srebrnym Skrzydłem dla osób szczególnie zasłużonych dla miasta Tarnowskie Góry,

Nagrodą Orła i Róży (najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Radę Powiatu w Tarnowskich Górach) za promocję idei transplantacji narządów oraz społeczne zaangażowanie w działalność organizacji pozarządowych, a także na rzecz lokalnej społeczności.

Panu Radnemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.