Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

W Reptach powstanie tężnia. To nasz wspólny sukces!

Drukuj stronę
Drukuj

Świetna wiadomość: nasze wspólne głosowanie przyniosło efekt! Tężnia Gwarków i komora hiperbaryczna w Reptach wygrały w głosowaniu na projekty, które zostaną dofinansowane przez samorząd województwa śląskiego.

Na projekt zgłoszony do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego przez Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach można było zagłosować przez internet. Dlatego też pracownicy GCR walcząc o dwa projekty – tu nasze wyrazy szacunku za ogromne zaangażowanie – pojawili się w wielu miejscach z laptopem, żeby umożliwić głosowanie każdemu chętnemu. Mieszkańcy głosowali więc m.in. w czasie Gwarków na specjalnym stoisku, w czasie gali Izby Przemysłowo-Handlowej. Byli też w naszym Urzędzie Miejskim, więc – przyznajemy – zagłosowali też urzędnicy.

Dlaczego to było takie ważne?

  1. Bo wiemy, że inhalacje solankowe wspomagają leczenie i działają profilaktycznie przy schorzeniach gardła, krtani i oskrzeli. To bardzo istotne z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej, związanej z chorobami układu oddechowego.
  2. Bo o tężni mówili nam mieszkańcy, którzy widzieli ją w innych miastach. Skoro była okazja zdobyć fundusze…
  3. Bo tężnia stanie w miejscu lubianym i chętnie odwiedzanym przez tarnogórzan.
  4. Bo hiperbaria tlenowa wspomaga naturalne mechanizmy gojenia tkanek w przypadku trudno gojących się ran oraz pomaga przy leczeniu przewlekłego bólu.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Urzędu Marszałkowskiego, wybrane zadania zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa w 2023 r.

Skoro już jesteśmy przy Parku Repeckim… Trwają rozmowy miasta z dyrektorem GCR na temat utworzenia przy Parku Repeckim parkingu. Planowane miejsce: dawne lądowisko. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Lista zadań do realizacji w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.