Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Nagrody dla tarnogórskich firm i biznesmenów

Drukuj stronę
Drukuj

Srebrne Skrzydła oraz dwa Śrybne Gwarki wręczył Burmistrz Arkadiusz Czech przedstawicielom trzech zasłużonych dla Tarnowskich Gór firm w czasie Gali Izby Przemysłowo-Handlowej w Pałacu w Rybnej. Doradca Prezydenta RP wręczyła natomiast odznaczenia państwowe.

Srebrne Skrzydła odebrał

Wojciech Bichalski, Prezes Bi-Med za „wieloletnie zaangażowanie w budowę rzetelnej i przyjaznej dla pacjenta przychodni w Tarnowskich Górach, szczególne zaangażowanie w profilaktykę zdrowotną, efektywną działalność na rzecz szybkiej i sprawnej organizacji punktów szczepień przeciw COVID-19”.

Śrybne Gwarki odebrali:

  • właściciel Firmy Handlowej Kangurek SC. Sonia Wicher Jacek Wicher, „firmy ze stuletnią tradycją, która wpisała się w historię Tarnowskich Gór. W miejscu dzisiejszej siedziby firmy w latach 30. zeszłego wieku prosperowały rodzinna piekarnia i cukiernia, a później – działający do dziś – sklep ze skórzaną galanterią. Jacek Wicher bierze czynny udział w życiu społecznym miasta, jest aktywnym członkiem Bractwa Kurkowego i był wielokrotnie nagradzany przez Burmistrza Miasta Tarnowskich Gór”.
  • właściciele NZOZ De-Med Ewa i Andrzej Janiccy. „Ich firma od ponad 30 lat świadczy usługi stomatologiczne na wysokim poziomie, dzięki zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu lekarzy stomatologów oraz personelu pomocniczego, bierze udział w życiu społecznym miasta, a Andrzej Janicki jest jednym z założycieli Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach, działa w Bractwie Kurkowym”.

W czasie Gali wręczono również:

  • Złotą Grację Biznesu dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej Sp z o.o. – „spółka odpowiada za przewozy pasażerskie na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, pomaga społeczności lokalnej, a w ostatnim czasie również uchodźcom z Ukrainy”.
  • Kruszec Biznesu dla Śląskiego Centrum Recyklingu – „firma w ciągu ostatnich lat wprowadziła kilka istotnych udoskonaleń dostosowując instalację do najnowszych wymogów prawnych z zakresu ochrony środowiska, a w niedalekiej przyszłości planuje dalszą rozbudowę zakładu”.
  • Indywidualny Kruszec Biznesu Panu Piotrowi Lubosowi, „liderowi biznesu, cechującemu się wysokimi kompetencjami managerskimi, skutecznością i efektywnością w działaniu, ale też kierującemu się wysokimi standardami etycznymi w biznesie. Może być wzorem dla wielu przedsiębiorców”.
  • Laur Społecznej Odpowiedzialności Biznesu firmom:
  • Strong-PC Tomasz Piekarski, Bright-Trade S.C. Coffee-Brothers Pracownia Kawy, Transcomplex – za działalność zgodną z zasadami rzetelności i zaufania w biznesie oraz wiarygodność społeczną, odpowiedzialne budowanie wizerunku i dobrych relacji z otoczeniem oraz wsparcie i pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  • Delta Trans Sp z o.o. – za działalność zgodną z zasadami rzetelności i zaufania w biznesie oraz wiarygodność społeczną, odpowiedzialne budowanie wizerunku i dobrych relacji z otoczeniem.

W czasie Gali doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik wręczyła – w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy – odznaczenia i medale. Wśród wyróżnionych Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości był Piotr Skrabaczewski, były wiceburmistrz miasta, a obecnie prezes spółki MTBS.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.