Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

SIM Śląsk: w Lasowicach powstaną nowe mieszkania!

Drukuj stronę
Drukuj

W ramach Społecznej Inicjatyw Mieszkaniowej Śląsk w Lasowicach powstanie 128 mieszkań! Wszystkie mają zostać przeznaczone na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Inwestycja będzie realizowana przez gminę Tarnowskich Góry przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Infografika - W lewym górnym rogu herb i logo I love Tarnowskie Góry. W lewym dolnym rogu tekst: 128 mieszkań w Lasowicach. W tle: Projekt bloków mieszkalnych przy ul. Andersa. Dwa krótkie trzypiętrowe bloki z tyłu jeden za drugim. Przed nimi dłuższy czterosegmentowy blok pięciopiętrowy. Z przodu duży parking. Wszystko w tonacji biało-szarej.

Tarnogórska Rada Miejska wyraziła przed tygodniem zgodę na przekazanie na rzecz #SIMŚląsk 4 mln złotych z rządowej dotacji. Będzie to oznaczało, że w sumie miasto przekazało na ten cel 7 mln oraz działkę przy ul. Andersa w sąsiedztwie wybudowanych niedawno dwóch bloków z 72 miejskimi mieszkaniami. Nowe budynki są w tej chwili projektowane, ich budowa ma się zacząć w przyszłym roku. Koniec inwestycji planuje się na rok 2025.

W ramach współtworzonej przez Zabrze, Świętochłowice oraz Chorzów spółki Tarnowskie Góry przekazały w ubiegłym roku 1,3 hektara terenu przy ul. Andersa w Lasowicach. Budynki mają powstać w sąsiedztwie wybudowanych przez miasto dwóch bloków, gdzie znalazły się 72 miejskie mieszkania komunalne. Lokale te uchodzą za nowoczesne i funkcjonalne. Przed pięciu laty wybudowano obok nich około 50 miejsc parkingowych, plac zabaw, chodniki, alejki i zieleń, partery bloków zostały dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażono je pomieszczenia na rowery i wózki dziecięce.

O unikalności projektu autorstwa Zalewski Architecture Group, zgrabnym połączeniu współczesnej estetyki obiektów z wygodnymi rozwiązaniami funkcjonalno-przestrzennymi świadczyła jego nominacja do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Architektura.

Projekt bloków mieszkalnych przy ul. Andersa. Dwa krótkie trzypiętrowe bloki z tyłu jeden za drugim. Przed nimi dłuższy czterosegmentowy blok pięciopiętrowy. Z przodu duży parking. Wszystko w tonacji biało-szarej.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „Śląsk” z Tarnowskimi Górami

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Sprawdź program