Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Podziękowania dla Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie

Drukuj stronę
Drukuj
W sali sesyjnej Ratusza: Burmistrz Arkadiusz Czech podczas sesji wręcza grafikę dziękując Mieczysławowi Dumieńskiemu. Dookoła radni i goście.
Tarnowskie Góry dziękują Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie!
 -W imieniu wszystkich dzieci zagrożonych ołowicą dziękujemy! – mówili dziś burmistrz Arkadiusz Czech i Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik przekazując na ręce Mieczysława Dumieńskiego, prezesa Fundacji dyplom z podziękowaniami za 30 lat pracy.
Chwilę wcześniej Rada Miejska przyjęła uchwałę honorującą Fundację.
– Tarnowskie Góry i cała ziemia tarnogórska to tereny, które swoją tożsamość i bogactwo zbudowały na wydobyciu i przetwarzaniu rud bogatych w srebro, cynk i ołów. I ile owe pierwiastki stały się przyczyną rozwoju, ostatni z nich – ołów – na wiele lat stał się wielkim zagrożeniem – napisali w dokumencie radni wskazując, że problem ołowicy i jej skutków został po raz pierwszy oficjalnie zaakcentowany i przedyskutowany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku.
To właśnie na bazie tamtych debat powołano do życia Fundację na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”. O ile Miasteczko Śląskie wkrótce od Tarnowskich Gór się odłączyło, w całym regionie z inicjatywy Fundacji zorganizowano system opieki medycznej tysięcy dzieci obejmujący zintegrowany monitoring zdrowotny i profilaktyczny.
– To dzięki niemu – mimo, że działania profilaktyczne nie ustają – zapomnieliśmy o zagrożeniu, jakim przed laty była ołowica. I właśnie za to Fundacji, w imieniu mieszkańców Tarnowskich Gór, dziękujemy – uchwalili radni.
W profilaktyce antyołowiowej z Fundacją nieprzerwanie współpracuje Urząd Miasta w Tarnowskich Górach. W tym roku w ramach konkursu przekazano na ten cel 40 tys. zł.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Sprawdź program