Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Dwa nowe murale w Reptach Śląskich!

Drukuj stronę
Drukuj

Wczoraj wieczorem artysta Jerzy Staszczyk pracujący pod pseudonimem Dobry Vandal oraz Stowarzyszenie Jarmark Kultury ostatecznie zakończyli prace nad muralami w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Tarnowskich Górach. Dwa malowidła powstały na ścianach budynków gospodarczych sąsiadujących z placówką.

Ujęcie z góry: Z lewej strony wysokie iglaste drzewo. W dolnej części kolorowy mural z kamieniczkami, doniczkami z kwiatami, oknami, parasolem itp. Z prawej strony w oddali widoczny mniejszy mural z tekstem ZSP3 TG.
– Cieszę się, że na świecie są jeszcze ludzie, którzy bezinteresownie zmieniają świat na lepszy i piękniejszy, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania murali. Jestem przekonana, że takie otoczenie szkoły spodoba się nie tylko dzieciom, ale i wszystkim mieszkańcom dzielnicy – mówi dyrektor szkoły Monika Dolnicka – Celary wskazując, że kolorowe malowidła z pewnością pobudzą wyobraźnię dzieci i pozytywnie wpłyną na ich nastrój.
Wcześniej #TGmurale inspirowane historią Tarnowskich Gór powstały m.in. na Osadzie Jana, przy parkingu obok dawnego Tarmilo oraz  przy noclegowni.

Mural przy Tarmilo już gotowy!

Mural już prawie gotowy!

 

Mamy nowy #TGmural!

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Sprawdź program