Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Droga rowerowa na Zalew? Podpisz wniosek!

Drukuj stronę
Drukuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi konsultacje projektu budowy obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca. Obejmuje on część drogi wojewódzkiej 908 prowadzącej z Tarnowskich Gór do Miasteczka Śląskiego. Zadbaj o to, żeby w tej inwestycji nie zabrakło drogi rowerowej!!!

Infografika: Dwóch mężczyzn, kobieta i dziewczynka na rowerach jadą po ścieżce rowerowej otoczonej zielenią. Tekst: Rowerem nad zalew Nakło-Chechło? Podpisz wniosek!
Realizacja tak ważnej inwestycji drogowej jaką jest budowa obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca bez uwzględnienia nowoczesnej drogi rowerowej, uniemożliwi na całe dziesięciolecia rozwój ruchu rowerowego w północno-zachodniej części Województwa Śląskiego!
Podpisz wniosek o:
– Zwiększenie obecnego zakresu opracowania o odcinek drogi DW 908 od planowanego węzła z drogą ekspresową S11 do początku drogi DW908 tj. do skrzyżowania z drogą krajową DK78 i drogą powiatową 3282 S tj. ul. Nakielską w Tarnowskich Górach.
– Uwzględnienie w całym opracowaniu budowy infrastruktury rowerowej odpowiadającej „Standardom i wytycznym projektowania infrastruktury rowerowej” na całej długości planowanej inwestycji jako jej integralnej części.
– Uwzględnienie w opracowaniu przejazdów rowerowych w formie tuneli lub kładek rowerowych lub pieszo-rowerowych w miejscach przebiegu istniejących i planowanych szlaków rowerowych, przez które przebiegać ma projektowana inwestycja.
Wniosek można podpisać do 15 czerwca br. min. podczas wydarzeń rowerowych, w wybranych sklepach rowerowych, w Punkcie Informacji o Mieście (Ratusz, porter, pokój nr 4 – wejście od Rynku) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego czyli w poniedziałek w godz. 7.30-17.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30, a także w sobotę w godz. 10.00 – 16.00.
Do 15 czerwca można podpisywać petycję ws. budowy ścieżki rowerowej także w online tutaj: https://www.petycjeonline.com/na_rowerze_nad_zalew_nako… !
Więcej informacji w wydarzeniu na facebooku.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.