Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Tarnogórzanin mistrzem Europy!

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnogórzanin, Radosław Dębicki, wielokrotny medalista ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów, zdobył kolejne znaczące wyróżnienie — Mistrzostwo Europy w Trójboju siłowym w Juniorach do lat 23!

Radosław Dębicki na podium wraz z dwoma innymi zawodnikami.
Podczas zawodów, odbywających się w czeskim Pilźnie młody mistrz trenujący w tarnogórskim centrum Estepe Studio Treningu Personalnego i w Centrum Formy w Dąbrowie Górnicze podniósł 230 kg w przysiadzie, wygrywając tę konkurencję. Wycisnął także 157,5 kg, ustanawiając nowy rekord Polski. W konkurencji martwego ciągu osiągnął natomiast wynik 227,5 kg.
Radosław Dębicki osiągnął końcowy wynik równy 615 kilogramom, wyprzedzając tym samym rywali o ponad 100 kg i broniąc tytułu Mistrza Europy, który zdobył na ubiegłorocznych zawodach.
To kolejne tegoroczne osiągnięcie tarnogórzanina, ostatnio zdobył także złoty medal podczas zawodów Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Młody mistrz ma na swoim koncie także aż 11 rekordów Polski. Miło nam tym bardziej, że pan Radosław od trzech lat korzysta z programu stypendialnego dla sportowców Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.