Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

MTB Bike Atelier już wkrótce ponownie w Tarnowskich Górach!

Drukuj stronę
Drukuj

Pogoda dopisuje, a sezon rowerowy rozkręca się na dobre. Kolarstwo górskie już 22 maja będzie ponownie gościło w Tarnowskich Górach za sprawą cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Emocje gwarantowane!

Infografika z rowerzystą w kasku. MTB Maraton 22 maj

Rywalizacja na czterech dystansach

Ubiegłoroczna edycja pokazała ogromny potencjał Tarnowskich Gór i wiele osób było bardzo pozytywnie zaskoczonych trasami. Teraz poprzeczka zostanie podniesiona jeszcze wyżej, co na pewno wpłynie na poziom sportowy. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 22 maja.

– Bardzo się cieszymy, że Tarnowskie Góry ponownie dołączyły do kalendarza Bike Atelier MTB Maratonu. Staramy się możliwie urozmaicać trasy i lokalizacje. W tym przypadku jesteśmy pewni, że ponownie zaskoczymy uczestników – komentuje Roman Matysik, przedstawiciel organizatora. – Mamy przygotowane cztery dystanse o różnych stopniach trudności, także każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Dla tych którzy rywalizują regularnie są dystanse PRO i HOBBY, dystans MINI skierowany jest do debiutantów oraz osób, które nie czują się jeszcze w formie na coś większego. Nie zabraknie też rywalizacji najmłodszych w ramach opcji FAMILY, tutaj obowiązuje jazda z opiekunami.

Bazą imprezy będzie Stadion TS Tarnowiczanka na terenie kompleksu Park w Reptach i Dolina Dramy.

 

MTB to nie tylko góry

Maraton organizowany w Tarnowskich Górach jest częścią cyklu, który w tym roku obejmuje aż 11 edycji. Zaplanowano zarówno beskidzkie szlaki, jak i szybkie – nieco bardziej szutrowe edycje. Pierwszy wyścig już za nami, sezon wystartował tym razem w Rybniku.

– Można powiedzieć, że tegoroczne przetarcie dla zawodników już nastąpiło, a każda kolejna edycja będzie wymagała jeszcze większego wysiłku. Plan trasy pokazuje, że może nie będą to góry, ale za to technicznie trzeba się będzie wykazać. Szybkość też istotna, warto już teraz zadbać o formę – dodaje Roman Matysik.

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno „zawodowcy” dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Tarnowskich Górach nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

– Trasa tych wyścigów będzie oczywiście dopasowana do możliwości i umiejętności młodych zawodniczek i zawodników. Więc Ci najmniejsi, na rowerkach biegowych będą mieli do pokonania krótki odcinek… idealny do zabawy. Ale już Ci nieco starsi, będą musieli się wykazać… nie tylko szybkością, ale też często umiejętnościami technicznymi. Liczymy na obecność całych rodzin, które będą kibicować podczas tej rywalizacji – zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Więcej o imprezie także na wydarzeniu.

Infografika z rowerzystą w kasku. MTB Maraton 22 maj

Bike Atelier MTB Maraton po raz drugi w Tarnowskich Górach!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.