Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Wybory Pięknej z Rept – konkurs kulinarny

Drukuj stronę
Drukuj

Przy okazji imprezy pt. „Wybory Pięknej z Rept” zapraszamy tarnogórskie restauracje do udziału w konkursie na najlepszą szarlotkę i kaczkę w jabłkach. Zwycięzców poznamy 24 kwietnia.

Celem Konkursu Kulinarnego pn. „„Wybory Pięknej z Rept” jest wyłonienie zwycięzcy w kategorii Danie główne – kaczka z jabłkami oraz Deser – szarlotka. Chodzi o to, aby wypromować w ten sposób dania oparte na jabłoni – w szczególności „Pięknej z Rept”. W pierwszej edycji, z powodu braku owoców – pierwsze nowe sadzonki zasadzone zostaną dopiero 24 kwietnia – dania oparte będą na jabłkami innych gatunków.

W konkursie mogą brać udział lokale działające na terenie miasta Tarnowskie Góry.

Skład Jury będą tworzyć profesjonaliści, tj. zawodowi kucharze, mający doświadczenie w ocenie dań konkursowych i cieszący się uznaniem środowiska gastronomicznego w Polsce oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Przewodniczącym będzie Grzegorz Bien, finalista V edycji Masterchefa.

Potrawy oceniane będą są wg następujących ocen:

– prezentacja potrawy – ocenie podlega będzie proporcjonalność dania, odpowiednia gramatura, estetyczny wygląd, kolorystyka, kreatywność, stosunek produktów obowiązkowych do całości potrawy

– smak – ocenie podlegać będzie  smak, zestawienie smakowe składników, aromat potrawy, odpowiednia temperatura potrawy, tekstura poszczególnych elementów potrawy

– oryginalność – zaskakujące połączenia smakowe, łączenie tradycji z nowoczesnością

– Chcemy pokazać, że jabłko nie jedno ma imię i że można tradycyjną z pozoru szarlotkę podać w sposób zaskakujący, inny od przyjętego powszechnie. Poza tym każdy wypiek jest inny – my chcemy wybrać najlepszy – tłumaczy Zbigniew Pawlak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, pomysłodawca imprezy promujące tarnogórską odmianę jabłoni.

Zgłoszenia do Konkursu dokonuje osoba uprawniona do reprezentacji Uczestnika drogą elektroniczną na adres e-mail: info@tarnowskiegory.pl lub w wersji tradycyjnej (papierowej) do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, Tarnowskie Góry, Rynek 4, Wydział Kultury, Turystyki i Promocji, pokój nr 4 (parter).

Termin nadsyłania zgłoszeń  upływa w dniu 20 kwietnia 2022 r.  o godz. 15.00. Zwycięzców poznamy w niedzielę24 kwietnia w czasie imprezy zorganizowanej na Rynku.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.