Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

S11 – koniec projektowania coraz bliżej

Drukuj stronę
Drukuj

Nad projektowanym ostatecznie do realizacji wariantem trasy #S11 oraz obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca rozmawiali dziś w Ratuszu z dyrekcją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach przedstawiciele Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Tworoga, Ożarowic, Świerklańca i powiatu tarnogórskiego.

Wszystko wskazuje, że do realizacji trafi ostatecznie niebieski, północny wariant trasy omijający zarówno Strzybnicę, jak i Pniowiec. Przypominamy, że trasa S11 połączy autostradę A1 od węzła w Piekarach Śląskich z trasą na Poznań powyżej Tworoga stając się jednocześnie północną obwodnicą Tarnowskich Gór.
Według optymistycznego planu GDDKiA jeszcze w tym roku chciałaby zakończyć projektowanie i złożyć wniosek o decyzję środowiskową. Gdyby wszystko poszło zgodnie planem, realizacja mogłaby zacząć się najwcześniej jesienią 2027 i potrwać około dwóch lat.

S11 – który wariant najlepszy?

 

S11: Rada Miejska za wersją północną przebiegu

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.