Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Wigilia po tarnogórsku

Drukuj stronę
Drukuj

Już po raz drugi w czasie pandemii samotni, chorzy, niepełnosprawni i potrzebujący otrzymają posiłek z dostawą do domu. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas parafii pw. Piotra i Pawła, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz restauratorów około 300 posiłków trafi w Wigilię do osób samotnych i chorych.

infografika

Wigilia po tarnogórsku czyli świąteczny posiłek dla Potrzebujących

W tym roku na Rynku po raz drugi, odkąd organizujemy Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy, nie stanie wielki namiot, w którym można by zorganizować kolejną Wigilię dla Potrzebujących. Pomimo tego po raz drugi w czasie pandemii samotni, chorzy, niepełnosprawni i potrzebujący otrzymają posiłek z dostawą do domu. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas parafii pw. Piotra i Pawła, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz restauratorów około 300 posiłków trafi w Wigilię do osób samotnych i chorych.

Podobnie jak przed rokiem dostarczymy posiłki do naszych podopiecznych w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych i Samotnych, Schroniska dla Bezdomnych oraz innym znanym nam wymagającym wsparcia osobom – mówi Urszula Krasińska, dyrektor tarnogórskiego MOPS-u.

– Tarnogórzanie to ludzie wielkiego serca i niesprzyjające okoliczności nie są dla nich żadną wymówką, żeby wesprzeć ludzie w potrzebie – komentuje Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór wskazując, że po raz kolejny do współpracy z miejskimi instytucji  stawili się tarnogórscy restauratorzy.

Około 150 tarnogórzan otrzyma posiłki z MOPS, a dla kolejnych 150 kolację ugotują restauratorzy. Oni też, za darmo, jeśli zajdzie taka potrzeba, wspólnie z pracownikami MOPS, Urzędu Miejskiego i harcerzami z Tarnogórskiego Hufca ZHP dostarczą jedzenie do domów tarnogórzan, których wskazały Caritas i Uniwersytet Trzeciego Wieku.

MOPS czeka jeszcze na dodatkowe zgłoszenia o potrzebujących  (numery podajemy niżej).

Telefony do MOPS-u

W dni robocze w godz. 8.00 – 15:00
32 285 59 70
32 380 01 23

w godz. 15.00 – 19.00 oraz w weekendy:
530 449 058
888 484 034
888487 417

infografika
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.