Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Lasowice, Strzybnica: place zabaw czekają na nawierzchnię

Drukuj stronę
Drukuj

Prace przy placach zabaw przy ul. Wojciecha i Fabrycznej oraz Rozpłochowskiej mają się ku końcowi. Wraz z trzecim, w Strzybnicy, mają być gotowe wkrótce.

Na dwóch pierwszych zamontowane są już płoty i urządzenia zabawowe. Na miejscu trzeba jeszcze położyć nawierzchnię poliuretanową, ale wykonawcy czekają na materiał  i odpowiednią pogodę.
Plac przy skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Wojciecha utrzymany będzie w tematyce morskiej, podzielony na strefy dla dzieci młodszych i starszych, ogrodzony i doświetlony ekologicznymi latarniami solarnymi. Znajdzie się tu też łąka kwietna. Koszt zadania to 780 tys. zł.
Plac przy ul. Rozpłochowskiej w Lasowicach budowany jest we współpracy ze spółdzielnią Chemik.
W Parku w Strzybnicy przy ul. ks. Płonki będzie “zamkowy”. Tu także pojawią się tu strefy dla małych dzieci, tych starszych oraz miejsca do gry w szachy, warcaby lub chińczyka oraz stoły przy których będzie można urządzić sobie piknik. Koszt placu w Strzybnicy to 792 tys. zł.
Wszystkie place będą gotowe najdalej do końca roku.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.