Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Gdzie zrobić test na Covid19?

Drukuj stronę
Drukuj

W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą kierować pacjentów na bezpłatne testy w ramach NFZ. Gdzie je wykonać? W Tarnowskich Górach Mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3.

Z lewej strony dłoń w niebieskiej rękawiczce, trzyma probówkę z czerwonym płynem i test na COVID-19.

Konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku pod nr tel. 726 600 055 od godz. 8.00 do 13.00. W soboty i niedziele od 16.00 do 18.00. Punkt jest czynny codziennie w godzinach od 8:00 do 10:00. Badania na podstawie skierowania są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ważne – na badanie należy przyjechać własnym samochodem, na miejscu nie należy z niego wysiadać. Wymaz zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. Niezbędny będzie dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pulmonologii Sp. z o.o. umożliwia także płatne wykonywanie testów RT- PCR (testy molekularne) na obecność Covid-19.

Lista punktów pobrań w województwie śląskim na dzień 24.11.2021 tutaj.

Infografika. Jak się przygotować do badania w mobilnym punkcie pobrań? Minimum 2 godziny przed badaniem nie spożywaj posiłków, nie pij, nie żuj gumy, nie myj zębów, nie płucz jamy ustnej i nosa, nie przyjmuj leków, nie pal papierosów.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.