Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Tour de Ruhr

Drukuj stronę
Drukuj

Na zaproszenie Miasta Duisburg urzędnicy naszego magistratu udali się z roboczą wizytą do Zagłębia Ruhry w Niemczech. Tematem rozmów była współpraca Duisburga i Tarnowskich Gór w dziedzinie rozwoju turystyki z naciskiem na turystykę rowerową. Niemcy zapoznali polskich kolegów z założeniami prowadzonej właśnie kampanii promującej miasto. Wskazali jej główne elementy i cele, które powinny być osiągnięte w perspektywie kilku najbliższych lat. Pochwalili się też pierwszymi efektami. I są one bardzo rowerowe!

Ważną częścią rozmów były skutki pandemii i wywołane nią zmiany w oczekiwaniach niemieckich turystów. Są one bardzo zbieżne z oczekiwaniami mieszkańców naszego regionu. Jest więc podstawa do dalszej ścisłej współpracy naszych miast przy tworzeniu oferty turystycznej. A może nawet znacznie więcej…

Tematyce rowerowej, tym razem infrastrukturze, poświęcone było także spotkanie w Regionalverband Ruhr w Essen. Tarnowskie Góry są bowiem ważnym partnerem w realizacji projektu pod nazwą Europejski Rowerowy Szlak Kultury Przemysłowej, który w przyszłości połączyć ma największe regiony postindustrialne kontynentu. Temat tym bardziej aktualny, że nasze miasto przygotowuje się do budowy sieci miejskich dróg dla rowerów oraz tras rowerowych łączących Tarnowskie Góry z innymi miastami nie tylko w powiecie. 

Nie mogło zabraknąć także „ćwiczeń praktycznych”. Nasi urzędnicy przejechali na rowerach blisko 40 km korzystając z sieci tras rowerowych zbudowanych na dawnych nasypach kolejowych i wzdłuż Rhein-Herne-Kanal. Przejechali też odcinkiem pierwszej na świecie velostrady RS1, która docelowo połączy wszystkie miasta Zagłębia Ruhry. O podobnych inwestycjach mowa jest także w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nasi urzędnicy są więc tematem bardzo zainteresowani.

Na koniec wizyty w Niemczech przewidziano udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Rowerowych w Bochum-Herne. Impreza z szesnastoletnią tradycją, po rocznej przerwie spowodowanej covidem wraca właśnie na niemiecką scenę. A to cieszy, tym bardziej, że śląska edycja festiwalu zawitać ma do Tarnowskich Gór już w przyszłym roku!

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.